Jan Svatoš Gallery

Introduction


Galerie Jan Svatoš v Kostelci nad Černými lesy je orientována především na keramickou plastiku a její ambicí je nabídnout výstavní prostor našim i zahraničním předním keramikům-sochařům, kteří nemají u nás příliš možností vystavovat v adekvátním noblesním prostředí. Další informace…

The Jan Svatoš Gallery in Kostelec nad Černými lesy (Czech Republic) is primarily focused on ceramic sculpture. Ambition of gallery is offering uniquely designated exhibition space for eminent ceramics and sculptors.

More information can be found on the page About the Gallery, or you can visit the on-line catalog and shop where you can buy selected artistic pieces.


Vážení a milí přátelé,
i tento rok nám počasí při našem setkání v galerii na vernisáži 12. 5. 2018 opravdu přálo.

Mám velikou radost, že jsem u nás mohla uvítat malíře, sochaře, keramika, kosteleckého rodáka s hlubokými rodinnými kosteleckými kořeny, pana Zdenka Hůlu. Rádi jsme s ním oslavili jeho sedmdesátku a on nás nechal a přes celé léto ještě nechává nahlédnout do své současné i minulé tvorby. Na zahradě stojí dvě nádherné sochy, vlastně levitující kameny. Nezvyklé propojení žuly a skla.

Ve vrchních prostorách galerie a hlavně na zahradě na Vás čekají různé hravé artefakty. Umíte si vůbec vzpomenout, jak dlouho jste třeba nehráli kuličky, nebo neskákali panáka?

Takové a podobné vychytávky si na vás připravila třicítka hravých umělců:

Štěpánka Bašková, Stanislav Čermák, Hana Čermáková, Marek Dias, Alžbieta Grosseová, Zbyšek Hrubý, Zdenek Hůla, Eva Jandíková, Jitka Jelínková, Daniela Kosová, Ludmila Kovaříková, Jiří Lašťovička, Helena Loudová, Magdalena Monhartová, Miroslav Oliva, Naděžda Potůčková, Šárka Radová, Eva Roučka, Vladimír Říha, Helena Samohelová, Eva Svobodová, Jaroslav Šafr, Lubomír Šilar, Jakub Tichý

Přijďte se s námi zas na chvíli stát dětmi.

Na vernisáži nás přivítal Bigband – Bendík složený ze samých nadšených „mlaďochů“, žáků a studentů Hudební školy hlavního města Prahy. Jejich energie byla úžasná a mohutně přispěla k pohodové atmosféře našeho setkání.

Ovšem nic není ztraceno, i když jste nemohli přijít na naši vernisáž. Jak jsem již psala, výstava potrvá až do 28. 10. 2018.

Těšíme se na Vás.

Publikováno: 14.05.2018